GALERIE OBRÁZKŮ A VIDEÍ Z GOOGLE DISKU

Galerie obrázků a videí z Google Disku je plugin pro WordPress, který propojí váš web s Google Diskem. V pluginu můžete vybrat libovolnou složku ve vašem Disku nebo ve Sdíleném disku (doporučujeme založit si oddílový Sdílený disk na fotky 😉 ) a plugin z ní vytvoří galerii s obrázky a videi na libovolné stránce či příspěvku na vašem webu. Ze všech složek a podsložek budou navíc vytvořeny vnořené “podgalerie”.

Všechna data plugin získává z Google Disku a tedy nic kromě jeho nastavení není součástí vašeho webu. To umožní stránce rychlejší načítání, protože obrázky se načítají ze serverů Google a ne z Lebedy. Také to šetří místo na Lebedě (která prostě není nafukovací…), protože velké soubory galerie nebudou tam, ale na Google Disku, kde máme zadarmo neomezený prostor. V neposlední řadě, pokud se někdy rozhodnete přesunout či přeinstalovat váš web, stačí plugin znovu nainstalovat a všechny galerie budou na svém místě.

Google Disk také umožňuje spravovat galerii ve známém a jednoduchém uživatelském prostředí. Můžete udělit práva k úpravám jednotlivých složek rádcům, roverům, či vedoucím, čímž jim umožníte přidávat fotky do konkrétní galerie, aniž byste jim museli dávat přístup k celému webu. Navíc díky tomu budou moct obsah galerie spravovat přes Google Disk a nemusí se učit pracovat s WordPressem.

Použití pluginu je velmi jednoduché. Poté, co je nainstalován a nastaven, můžete přidat galerii do libovolné stránky či příspěvku. Pokud používáte WordPress 5 nebo novější (a to byste měli, protože starší verze WordPressu můžou mít bezpečnostní díry) a nový blokový editor “Gutenberg”, v editoru můžete přidat blok, ve kterém vyberete složku v přehledném grafickém rozhraní. Také můžete přímo v nastavení bloku změnit nastavení konkrétní galerie. Pokud používáte starší verzi WordPressu nebo stále používáte původní editor, plugin lze použít pomocí shortcode namísto bloku.

Pokud se chcete dozvědět, jak nainstalovat, nastavit a použít plugin, vše je popsáno v  nápovědě. Pokud chcete vidět plugin v akci, je nainstalovaný na demo stránce. Samotný plugin lze nainstalovat přímo z vašeho webu, nebo stáhnout z oficiálního webu WordPressu.

Funkčnost

  • Vytvořte galerii z libovolné složky na Google Disku
  • Podsložky jsou automaticky zobrazeny jako podgalerie bez nutnosti je jakkoliv nastavovat
  • Plugin může být omezen na určitou složku (říkáme jí „kořenová“) tak, že si můžete být jistí že žádná data mimo tuto složku nikdy na vaší stránce nebudou zobrazena
  • Vložte galerii pomocí shortcode nebo s pomocí tlačítka v editoru
  • Obsahuje Gutenberg blok, takže vaše galerie budou fungovat i ve WordPressu 5
  • Funguje i se Sdílenými disky (dříve známými jako Týmové disky)
  • Podporuje i přehrávání videí