Vyšel WordPress 4.6

Vyšel nový WordPress 4.6 “Pepper” (EN) nepřináší sice velké množství změn, ale opravuje a vylepšuje stávající funkce. Rozhodně doporučuji přejít co nejdříve.

A co je za novinky, čti déle.

Nativní písma

WordPress administrace od verze WP 3.8 používala font Open Sans. To se ale teď mění. WordPress bude nativně používat obecná písma podle vašeho operačního systému

Vylepšené aktualizace

Při instalaci, aktualizaci a mazání pluginů nebo šablon vás už nebude WordPress přesměrovávat na jiné stránky. Zůstane na té, kde jste byly.

Obnova obsahu

WordPress nově ukládá rozepsaný text do prohlížeče. Pokud se náhle odpojíte od internetu, nebo vám spadne web. Svůj rozepsaný text vždycky najdete.

Kontrola správnosti odkazů

Vypadalo to, že tato funkce bude daleko robustnější. Ale i základní kontrola správnosti se hodí a můžu zamezit nechtěným chybám. Pokud ale chcete odkazy pořádně kontrolovat, doporučuji jeden z těchto dvou pluginů Broken Link Checker nebo WP Broken Link Status Checker.

Skloňování komentářů

6 let nahlášený problém, který je nyní opraven. Hodí se to taky vědět. 🙂

Jak s češtinou?

Čeština je pro WordPress 4.6 dostupná od teď. V administraci máte možnost rovnou aktualizovat na novou českou verzi. Od této chvíle by to už mělo být pravidlem, že WordPress bude pokaždé aktualizaci hned v češtině.

A jak už jsem psal na začátku, neotálejte s aktualizací a udělejte jí co nejdříve.