WordPress 4.9.6

Před chvílí vyšel WordPress 4.9.6. Jedná se o aktualizaci zaměřenou na soukromí a údržbu. Zatím není vše přeloženo, ale i tak aktualizujte! Překlad bude doplněn a aktualizuje se sám.

Nová verze reflektuje změny, které se musí udělat kvůli GDPR. Popíšeme si, co za novinky tam tedy je.

Soukromí

Obecné nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů ( GDPR ) nabývá účinnosti dne 25. května. GDPR vyžaduje, aby společnosti a majitelé stránek byli transparentní v tom, jak shromažďují, používají a sdílejí osobní údaje. Poskytuje také jednotlivcům větší přístup a volbu, pokud jde o to, jak se jejich osobní údaje shromažďují, používají a sdílejí.

Je důležité si uvědomit, že zatímco GDPR je evropské nařízení, jeho požadavky se vztahují na všechny weby a on-line obchody, které shromažďují, ukládají a zpracovávají osobní údaje o obyvatelích EU bez ohledu na to, kde se nachází.

Více se o GDPR můžete dozvědět na stránce Evropské komise pro ochranu údajů.