WordPress 5.1

WordPress 5.1 byl pojmenován po jazzové vokalistce Betty Carter. Aktualizace je dostupná v administraci WordPress stránky nebo ke stažení z oficiálních stránek wordpress.org.

Nová aktualizace navazuje na předchozí verzi WordPress 5.0, která představila nový blokový editor Gutenberg. WordPress 5.1 míří na celkové vylepšení výkonu a přináší nové nástroje pro správce a vývojáře.

Zdraví stránky

Nová bezpečnostní funkce ve WordPress se jmenuje Site Health (Zdraví stránky). WordPress nově může zobrazit administrátorům stránky zprávu, že WordPress běží na zastaralé verzi PHP (programovacím jazyku, který WordPress využívá).

Když nainstalujete nový plugin, WordPress jej pomocí funkce Site Health otestuje, zda je s používanou verzí PHP kompatibilní. Pokud plugin vyžaduje verzi PHP, která není podporovaná, tak se zabrání aktivování pluginu.

Výkon editoru

WordPress 5.1 obsahuje výkonové vylepšení nového výchozího editoru. Práce s ním by měla být nově plynulejší a měl by se rychleji načítat.

Další vylepšení se očekávají v následujících aktualizacích.

Překlad je již hotový, takže můžete aktualizovat. Zároveň doporučuji na Lebedě přejít na PHP 7.2.